Zprávy
DENNÍ ČINNOST
2018
2017
2016
2015
19. říjen 2017 - Moravské náměstí, Brno

Preventivní akce "AŤ NÁS VIDÍ, TEN KDO ŘÍDÍ" se opět vydařila

Na čtvrteční odpoledne 19. října 2017 na Moravském náměstí v Brně přichystali policisté z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje společně se Zdravotní záchrannou službou Jmk, Hasičským záchranným sborem Jmk, BESIP týmem, Altimou a dalšími hosty velice zajímavou preventivní akci „AŤ NÁS VIDÍ, TEN KDO ŘÍDÍ!“.

Na své si zde mohli přijít nejen senioři, ale i maminky s dětmi, vozíčkáři, sportovci či čtyřnozí mazlíčci. Pro všechny zde totiž byly k dispozici nejrůznější reflexní doplňky, jež zvyšují viditelnost na našich komunikacích. Zábavnou formou byly prezentovány na módní přehlídce seniorů, která sklidila velké ohlasy. K vyzkoušení zde dále byly opilecké či únavové brýle a pro zájemce z řad řidičů taktéž možnost změření zraku. Účastníci se mohli osobně setkat se známým divadelním hercem Jaromírem „Barinem“ Tichým, jež převzal nad celou akcí patronát.

Bylo nám potěšením se za Vlaštovky Brno této jedinečné a potřebné akce zúčastnit!

5. duben 2017 - Brno

Proběhla zajímavá akce PRO NÁS BEZ MOTORU

Ve středu 5. dubna 2017 proběhla na Moravském náměstí v Brně velmi zajímavá a poutavá akce s názvem PRO NÁS BEZ MOTORU, která proběhla pod patronací Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Akce byla určená především pro chodce a cyklisty – nejzranitelnější účastníky v silničním provozu. Děti, dospívající a dospělí měli možnost navštívit několik různorodých stánků, které nabízely neobvyklé aktivity jako například vyzkoušet si chůzi se speciálními brýlemi simulujícími stav pod vlivem alkoholu či drog, prohlédnout si zblízka sanitní vůz, dovědět se informace o povinných reflexních prvcích, vyzkoušet skákací boty a mnoho dalšího.

Jsme velice rádi, že jsme mohli být při tom a těšíme se na další z těchto smysluplných a netradičních akcí!

20. únor 2017 - DRFG Arena, Brno

Srdečně zveme na charitativní akci DORTIÁDA S KOMETOU

HC Kometa Brno si v letošním roce pro Vás přichystala již 8. ročník Dortiády s Kometou. Akce se bude konat v sobotu 4. března 2017 v DRFG Areně od 10,00 hodin. Na všechny malé návštěvníky čeká nejen hodnocení dortů s hokejovou tematikou, ale také i tvoření, dílny a další doprovodný program.

Novinkou v programu Dortiády bude turnaj našich malých hokejových talentů ročníku 2008, které se utkají o pohár Nadačního fondu Kometa s výběry týmů ročníku 2008 ze Vsetína, Olomouce, Hradce Králové, Sparty Praha, Ocelářů Třinec, Pirátů Chomutov a dalších.

Velmi rádi bychom Vás, tak jako tradičně, pozvali na tuto charitativní akci. Budeme potěšeni, pokud přijmete naše pozvání a DORTIÁDY se zúčastníte ať už jako soutěžící či jako návštěvníci.

Rozdělení kategorií, ve kterých budou dorty hodnoceny, je tradičně ponecháno. Pro partnery klubu je připravena kategorie „Partner klubu“. Pro jednotlivce či profesionály jsou připraveny kategorie „Amatér“ a „Profesionál“. Všechny dorty budou hodnoceny nejen odbornou porotou, ale i dětmi a ostatními návštěvníky. Po vyhlášení výsledků budou všechny dorty rozkrájeny a rozdány mezi nejmenší návštěvníky.

V případě Vašeho zájmu se zúčastnit, se prosím zaregistrujte do 27. 2. 2017 na emailové adrese dort@kometagroup.cz. V emailu prosím uveďte Vaši společnost, kontaktní osobu, email a telefon. Bližší informace k celému programu a organizaci Vám následně zašle kolegyně Iva Drobiszová.

18. leden 2017 - MŠ Kuřim

Děti z MŠ Kuřim se seznamovaly se světem handicapovaných lidí

Středeční den 18. 1. 2017 byl pro nás i pro Mateřskou školu Kuřim obzvlášť výjimečným. Uskutečnilo se zde totiž integrační setkání, kterého se zúčastnilo více než 40 dětí ze 3 tříd této mateřské školy.

A na co všechno se vlastně mohly děti těšit? Martin Polášek si nachystal velmi zajímavé povídání o lidech s handicapem. A aby nezůstal pouze u teorie, vzal s sebou na setkání invalidní vozík. Děti si tak mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak složité je jeho skládání a rozkládání nebo jak se vozík ovládá v jízdě na slalomu.

Na závěr si všichni společně zahráli hru boccia, kterou mají v oblibě handicapovaní lidé a která je již od roku 1984 paralympijským sportem.

Děkujeme tímto Mateřské škole Kuřim za milé pozvání. Všichni jste byli moc šikovní!

Vaše Vlaštovky