FREEDOM

Brněnská dětská rocková kapela FREEDOM byla založena v červenci roku 2013 vedoucím, manažerem a kytaristou kapely, Michaelem Svobodou.

V kapele dále hrají handicapované děti z Centra Kociánka Brno: Jirka – zpěv, Filip – bubny, Daneček – tanec a jejich kamarádi Lukáš – zpěv a Martin – zpěv.

Na pravidelné hudební zkoušky s námi dále chodí kamarádi, kteří mají různá postižení, kamarádi z dětských domovů a dalších center.

Stálými členy kapely FREEDOM z řad dospěláků jsou také vychovatelka Pavla z Centra Kociánka Brno, šéftrenér mládeže HC Kometa Brno Pavel Pazourek a generální sekretář kapely Tomáš Pětník.

Kapela má za sebou již několik koncertů. Mimo jiné vystupovala v rámci oslav 60. výročí hokejového klubu HC Kometa Brno, 21. a 22. ročníku Galavečera města Brna, v rámci Festivalu Brno – město uprostřed Evropy.

Brněnská dětská rocková kapela FREEDOM se připravuje na další koncerty a pracuje na nových písničkách. O prázdninách 2015 jsme tvrdě pracovali na již téměř 20 písní, které hrajeme na koncertech. Již brzy představíme 4 nové rockové pecky. Jsou to vlastní písničky kapely, hudbu složil a text napsal Michael.

O termínech dalších koncertů vás budeme informovat v sekci kalendář.

Texty písní kapely FREEDOM najdete zde.

14. 2. 2015, Hala Rondo, Brno

FREEDOM NA 1. ROČNÍKU KOMETA FESTU

Brněnská dětská rocková kapela FREEDOM vystoupila na 1. ročníku Kometa FESTu s mnoha známými českými a slovenskými kapelami - například Richard Muller a jeho band, Škwor, Vypsaná Fixa, Děda Mládek Illegal Band a další.

Brněnská dětská rocková kapela FREEDOM zazpívala na pódiu několik svých nejznámějších skladeb, které dostaly početné publikum v brněnské hale Rondo spolehlivě do varu. Výtěžek 1. ročníku Kometa FESTU putoval na podporu nově vzniklého Nadačního fondu Kometa, jehož hlavním posláním, je pomoci dětem s autismem.

22. 6. 2014, nám. Svobody, Brno

FREEDOM NA AKCI „BRNO - MĚSTO UPROSTŘED EVROPY - FESTIVAL ZÁBAVY POD HRADY ŠPILBERK A VEVEŘÍ“

Poté, co brněnská dětská rocková kapela FREEDOM, vystupovala v pátek 20. června 2014 na hradě Špilberk, pokračovala o dva dny později v neděli 22. června 2014 na brněnském náměstí Svobody, kde zakončila své vystupování v rámci akce „ BRNO – město uprostřed Evropy - Festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří“.

K tanci a poslechu jsme zahráli celkem 10 rockových nářezů, které rozparádily přítomné publikum na brněnském náměstí, kde výše uvedený festival právě vrcholil.

20. 6. 2014, hrad Špilberk, Brno

FREEDOM NA AKCI „BRNO - MĚSTO UPROSTŘED EVROPY - FESTIVAL ZÁBAVY POD HRADY ŠPILBERK A VEVEŘÍ

V pátek 20. června 2014 se brněnská dětská rocková kapela FREEDOM zúčastnila akce BRNO - město uprostřed Evropy.

Kapela vystoupila na velkém nádvoří hradu Špilberk, aby zde zazpívala celkem šest svých rockových hitů vlastní tvorby pro více než 1500 přítomných hostů. Celá kapela ve složení Michael Svoboda - vedoucí kapely, Jirka – zpěv, Filip – bubny, Daneček – tanec a jejich kamarádi Lukáš – zpěv a Martin – zpěv, dále nechyběly ani stálí členové kapely FREEDOM z řad dospěláků - vychovatelka Pavla z Centra Kociánka Brno a šéftrenér mládeže HC Kometa Brno Pavel Pazourek.

V úžasné atmosféře brněnského hradu jsme si plnými doušky vychutnali nádhernou atmosféru. Děkujeme pořadatelům za důvěru.

29. 5. 2014, Centrum Kociánka, Brno

BRNĚNSKÁ DĚTSKÁ ROCKOVÁ KAPELA FREEDOM NA AKCI „DOBRÝ DEN, KOCIÁNKO!“

Brněnská dětská rocková kapela FREEDOM opět roztančila a rozezpívala všechny přítomné, tentokráte na akci Dobrý den, Kociánko.

Tato tradiční akce proběhla v Centru Kociánka ve čtvrtek 29. května a k vidění byla po celý den celá řada atrakcí pro děti i dospělé. Na hlavním pódiu se po celý den střídala řada interpretů. Bylo nám velkou ctí a potěšením, že právě kapela FREEDOM vystoupila v závěrečném vyvrcholení a to v kompletním složení.

Navzdory nepřízni počasí dokázala svými rockovými peckami pořádně rozpálit publikum. Velký aplaus na závěr rockové sekce byl pro celou naši kapelu tou největší odměnou!